04.12.2016 - Jako poušť

Druhá neděle adventní
V dnešním úryvku druhé neděle adventní jde Jan Křtitel na poušť kázat o obrácení, o Mesiáši. Proč nekáže na tržnici, kde je mnohem víc lidí, kde to "žije"? Tam má zaručené množství posluchačů, může se překřikovat s ostatními, kteří něco nabízejí... Jan Křtitel jde kázat na poušť. Na místo nehostinné, monotónní, náročné. Jde tam o "život" - a to by mohl být i ten důvod, proč si toto místo, toto území, vybral. Kostel by také mohl být takovou "pouští", nechodí tam davy lidí... Ale je možné tam slyšet Boha. Kde to žije, tam je. 
                                                                      Libor Buček

Bartolomeo Veneto: Jan KřtitelKOSTELY FARNOSTI

01klenci.jpg01klenci_2.jpg01klenci_3.jpg01klenci_4.jpg01klenci_5.jpgdobra_voda.jpgdobra_voda_2.jpgdobra_voda_3.jpgdobra_voda_4.jpgdobra_voda_5.jpgdobra_voda_6.jpgnemanice.jpgnemanice_2.jpgnemanice_3.jpgpostrekov.jpgpostrekov_2.jpgpostrekov_3.jpgtrhanov.jpgtrhanov_2.jpgtrhanov_3.jpgujezd_b.jpgujezd_b2.jpgujezd_b3.jpg