Koncert Ginevra 13.9.2015

Městys Klenčí pod Čerchovem srdečně zve na mimořádně zajímavý koncert příbramské hudební skupiny GINEVRA se středověkým repertoárem
v neděli 13. září 2015 od 19 hodin v kostele sv. Martina v Klenčí pod Čerchovem.
Vstupné je 50,- Kč.

O skupině Ginevra
Ginevra vstoupila na hudební scénu v roce 1997, zpočátku hrála převzaté písně, na které navázala vlastní tvorbou na témata z české historie. Pověsti, balady, příběhy i historické události jsou pro Ginevru velkou inspirací již druhé desetiletí. Mezi písněmi můžete najít smutné balady, veselé skočné kramářské písničky, bojové chorály, ale i skladby k zamyšlení. Pestrost témat volně inspirovaných středověkem podporuje i aranžmá písní spolu s nástrojovým obsazením. Převládají soudobé hudební nástroje jako kytary, mandolína, mandola, elektrická basa, housle, flétny, konga, doplněné o repliky historických krumhornů a rytmických nástrojů. Výstižné i vtipné je označení tvorby Ginevry jako „diskotéka Karla IV.“ Při koncertech v romantickém prostředí našich hradů, zámků, muzeí či městských slavností zaměřených na historii se oblékáme do dobových kostýmů, které pomáhají přiblížit divákům atmosféru dávných let.