Noc kostelů - 24.05.2013

Program Noci kostelů 24. května 2013

ZRCADLA - akustický artfolkový koncert k 25. výročí

 Klenčí pod Čerchovem, kostel sv. Martina
• 21:00 - 22:00 hodin

Kouzelný květnový večer v kostele sv. Martina 24. dne bude pokračovat atypickým akustickým  koncertem

z kůru folkrockové formace Zrcadla.cz. Uskuteční se k 25. výročí založení kapely v rodišti členek, sester Ivany, Ireny  a Martiny roz. Hojdových.

Kapela Zrcadla.cz vzešla před čtvrt stoletím z muzikantského podhoubí celorepublikových "náplav" v Praze. Bylo to období artfolkového entuziazmu a bohorovného mládí. Léta hraní je podrobila zkoušce časem. Dnešní formace zůstala téměř stejná, ale ,,vystaření" je na jejím zvuku znát. Zrcadla se pokusí propojit klasické varhany s dalšími nástroji jako je mj. banjo, dobro a lidský hlas.

Klenečský  koncert k pětadvacetiletému výročí bude pro Zrcadla významný a zavazující i tím, že jako varhaníci zde působili jak pradědeček Josef Kuželka, tak dědeček sester Hojdových, Jan Kuželka. Ten v letošním roce oslaví 90 let svého věku a proto mu Zrcadla chtějí tímto koncertem vzdát čest za jeho hudební i lidskou službu nejen farnosti. Koncert bude navíc okořeněn účastí a mluveným slovem našeho  duchovního otce, P.Liborem Bučkem. 

Zrcadla Vám budou hrát v plné současné sestavě: Irena Honzíková, Ivana Melicharová, Martina a Pavel Moryskovi, Karel Dvořák, Fanda Vrobel a Jan Faschingbauer

Všichni dobří lidé jsou srdečně zváni.  Zrcadla.cz

Více informací o Noci kostelů

Zrcadla.cz