Cantate Domino

vokální oktet, záznam koncertu, 22. 6. 1994, Plzeň, Lochotínský pavilon Plzeň

CANTATE DOMINO – studentský soubor, který vystupoval v letech 1993 – 1996. Vznikl na zájezdu pěveckého sboru Nová česká píseň v Mnichově, kdy 8 členů tohoto sboru namísto nakupování v obchodech si zazpívalo na pěší zóně. Za 3 roky svého účinkování CANTATE DOMINO vystoupilo na mnoha hudebních akcích, pod patronací Charity Plzeň koncertovalo v kostelech, na zámcích, při výtvarném sympoziu Hermit 96 (Plasy u Plzně) apod. apod. Ač byla možnost pokračovat v činnosti profesionálně, většina jeho členů po skončení studia dala přednost pedagogické práci. Nikdy nedošlo ani k plánovaným nahrávkám v hudebním studiu – a tak CD z koncertu v Lochotínském pavilonu (kde vystoupila jako host souboru kytaristka Milada Karez) je jediný zachovalý zvukový záznam tohoto sdružení.

Z CD souboru Cantate Domino:

 Hans Leo Hassler   Cantate Domimo
   

 Albert de Klerk  Pater noster
     

 

 William Byrd  O magnum mystérium 
     

 

 Adam Michna    Nebeští kavalérové
     

 

 lidová píseň        

                                     Štěbetala vlaštovička (s rozesmátým koncem...)

Celý koncert je v záznamu zde